Get Adobe Flash player

Symbole narodowe

Sport

Pedagog

Plan lekcji

Po lekcjach

W  rocznicę 100 - lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie mojej klasy przygotowali wystawę ukazującą „drogi do wolności”, jakimi kroczył nasz naród od pamiętnego 1918 roku.  Materiały, które samodzielnie przygotowali, nawiązywały do ważnych dat stanowiących „kroki milowe”  podczas tych stu lat: m. in. mapy, sylwetki młodych z „pokolenia Kolumbów”. Zaprezentowali także program artystyczny  towarzyszący wystawie, na który zaproszeni zostali wszyscy uczniowie klas 4-8. W nasz występ wkomponowała się  piosenka chóru (przygotowanego przez p. Barbarę Burdziak) oraz utwór solistki Ewy Pawłowskiej, uczennicy klasy 6a. Na zakończenie programu zabrzmiał głos młodego pokolenia- utwór rapera Damiana Grabowskiego „W sercach Niepodległa”...

Więcej…

Placówka Straży Granicznej w Huwnikach do ochrony 13 – kilometrowej granicy państwowej powstała 24 czerwca 2002 roku. Zwiedzając placówkę, można było poznać zawodowy sprzęt, który jest potrzebny do wielu misji, wyposażenie funkcjonariusza, broń (krótką i długą). Placówka posiada też pojazdy, które umożliwiają poruszanie się w terenie górskim (są do niego przystosowane), helikopter, który pomaga w odnalezieniu osób przekraczających granicę lub w uratowaniu komuś życia. Po zwiedzeniu strażnicy wyszliśmy na Kalwarię, aby rozpalić ognisko i zjeść kiełbaski. Po tym jak wszyscy zjedliśmy kiełbaski, udaliśmy się do autokaru, aby wrócić pod szkołę i pożegnać się.
Autorem tekstu jest Oskar Pawłucki...

Więcej…

W tym roku zaczęliśmy klasę ósmą i bardzo nam smutno, ponieważ będziemy żegnać się z tą szkołą i nauczycielami. Jeszcze nie mamy powodów do smutku, zostało nam dziewięć miesięcy nauki. Najbardziej boimy się egzaminów. Miejmy nadzieję, że napiszemy je świetnie. Oby ten ostatni rok był czymś magicznym  w tej szkole. Abyśmy wszyscy poszli do wymarzonych szkół. Naprawdę myślę, że wszyscy będziemy odwiedzać tę szkołę.

Claudia Duszczak

Czas zleciał naprawdę szybko. Jeszcze wczoraj – wydawałoby się – przekraczaliśmy próg szkoły jako małe dzieci uśmiechnięte od ucha do ucha, a już niedługo opuścimy ja, tonąc we łzach. Ósma klasa niesie ze sobą ogrom odpowiedzialności. Czasu nie jest zbyt wiele, dlatego wszyscy postaramy się osiągać same sukcesy w nauce, by później trafić do wymarzonych szkół.

Weronika Wilczyńska

Dnia 19 września br. nasza Pani wychowawczyni Zdzisława Patryn zorganizowała dla naszej klasy wyjazd do Arboretum w Bolestraszycach koło Przemyśla. Było to spotkanie autorskie w plenerze – „Książka w ogrodzie” z przemyskimi  pisarzami: panią Magdaleną Skubisz i  panem Stefanem Dardą. Podczas spotkania promowano najnowszą książkę  p. Skubisz pt. „Master” oraz utwory p. Dardy – „Dom na Wyrębach” i „Nowy dom na Wyrębach”. Można było porozmawiać z pisarzami m. in. o ich twórczości, a także znalazł się czas na zadawanie różnego rodzaju pytań. Spotkanie autorskie z twórcami było udane i bardzo inspirujące. 
Kornelia Wołk

Cieszę się, że udaje mi się motywować moich uczniów do kreatywnych działań. To oni powinni tworzyć stronę własnej klasy. Początek jest bardzo obiecujący…
wychowawczyni klasy 8a – Zdzisława Patryn

21 lutego o godz. 11.00  w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej klasa 7 a uczestniczyła w spotkaniu z Krzysztofem Piersą. Głównym jego tematem były uzależnienia od gier komputerowych. Pan Krzysztof opowiadał nam o swoich uzależnieniach, z którymi walczył, i o sposobach wyjścia z nałogu. Mówił nam na ten temat bardzo wiele. Jedną z najbardziej zapamiętanych wiadomości była ta, w której pan Krzysztof żałował  czasu straconego na gry komputerowe. Jest świetnym przykładem osoby, która chciała zwalczyć swój nałóg. Dzisiejszy pisarz (książka pod tytułem „Komputerowy ćpun”), youtuber i raper ma swoją rodzinę i spełnia, realizuje własne marzenia. Spotkanie, na którym byliśmy, było bardzo ciekawe, żywo i w młodzieżowy sposób poprowadzone. Z takich  spotkań autorskich można wysnuć wiele wniosków.

Autorką tekstu jest uczennica klasy 7a - Claudia Duszczak.

Więcej artykułów…

Patron szkoły

Sukcesy

Promocja zdrowia

Kalendarz roku

Podręczniki

Panel logowania

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś23
mod_vvisit_counterWczoraj215
mod_vvisit_counterTen tydzień1247
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2151
mod_vvisit_counterTen miesiąc968
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc7331
mod_vvisit_counterRazem1103349

Online (ostatnie 20 min.): 4
Twój IP: 18.210.12.229
,
Data: 04 Mar 2021