Get Adobe Flash player

Symbole narodowe

Sport

Pedagog

Plan lekcji

Po lekcjach

25 października 2017 r. w kl. VIA gościła Pani, pracująca w Miejskim Ośrodku Zapobiegania Uzależnieniom w Przemyślu. Przeprowadziła z uczniami bardzo ciekawe zajęcia warsztatowe na temat uzależnień i zapobiegania im. Zajęcia bardzo się uczniom podobały, o czym świadczyć może ich wysoka aktywność, dociekliwość, zadawanie wielu pytań, zaangażowanie w wypełnianie poleceń i rozwiązywanie zadań. Podczas tych zajęć można się było dowiedzieć, co to są uzależnienia, jak się przed nimi ustrzec, a przede wszystkim jakie uzależnienia najbardziej zagrażają dzieciom i młodzieży w wieku szkolnym. Okazało się, że uczniowie mają bardzo dużą wiedzę na ten temat, choć nie zawsze potrafią z niej korzystać, często ją ignorując. Oby zajęcia, oprócz tego, że ciekawe, okazały się jak najbardziej owocne i pożyteczne.

13 października 2017 r. nasza klasa odbyła wycieczkę do Centrum Kulturalnego w Przemyślu. Celem wyjścia był udział w prelekcji , zorganizowanej z okazji zbliżającej się, przypadającej w przyszłym roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Najpierw obejrzeliśmy film o polskich symbolach narodowych, a następnie wysłuchaliśmy słów kombatanta z okresu II wojny światowej, historyka, regionalisty „Razem dla Niepodległej” Dowiedzieliśmy się m. in. o tym, jak na przestrzeni XX wieku dzieci i młodzież, niekiedy nasi rówieśnicy , walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Po tej lekcji historii wróciliśmy do szkoły, aby kontynuować zajęcia lekcyjne.

22 lutego 2017r. w naszej klasie , w godzinach popołudniowych, odbyła się karnawałowa dyskoteka klasowa.  Jak na „Ostatki” przystało, bawiliśmy się wyśmienicie. Za oprawę muzyczną, jak zawsze, odpowiadał nasz kolega Adrian Katan. Były tańce, różne zabawy oraz wybór Królowej Balu, którą została Wiktoria Kucab. Dyskoteka odbywała się w „Tłusty Czwartek”, więc nie mogło zabraknąć słodkości – były szarlotki, pączki i inne ciasteczka, za które dziękujemy naszym Mamom. Kiedy dyskoteka dobiegła końca, nikomu z nas nie chciało się wracać do domu.

7 czerwca 2017 r. nasza klasa wybrała się na autokarową wycieczkę do Sandomierza. Było to okazją do zwiedzenia wielu zabytków tego miasta oraz do miłego spędzenia czasu. Nasz Pan przewodnik opowiedział nam krótko historię Sandomierza, kilka legend związanych z tym średniowiecznym grodem oraz pokazał wiele ciekawych miejsc. Mogliśmy podziwiać panoramę miasta z Bramy Opatowskiej, zwiedzić zbrojownię rycerską oraz sandomierskie podziemia, kościoły i rynek. Przeszliśmy również Wąwozem Królowej Jadwigi, wieloma uliczkami Sandomierza oraz schodkami pod tzw. Uchem Igielnym. Oczywiście będąc w Sandomierzu nie mogliśmy nie zwiedzić „Świata Ojca Mateusza” – odwiedziliśmy plebanię, posterunek policji wraz z aresztem, pałac biskupi. Ponieważ pogoda nam dopisywała, mogliśmy cieszyć się z rejsu statkiem po Wiśle. Kiedy już byliśmy dość zmęczeni i głodni, mogliśmy odpocząć i nabrać sił przy pysznym obiedzie. Przed wyruszeniem w drogę powrotną nie mogło zabraknąć oczywiście czasu na spokojne, „samodzielne” pochodzenie po mieście i dokonanie niezbędnych zakupów. W autokarze wszystkim nam dopisywały humory i nikt nie myślał o spaniu. Do Przemyśla wróciliśmy zmęczeni ale zadowoleni, również z tego powodu, że na drugi dzień czekał nas w szkole dzień bez pytania.

Dyskoteka Andrzejkowa w VA

24. 11. 2016 r. z okazji zbliżających się „Andrzejek” w naszej klasie odbyła się okolicznościowa zabawa. Uczestniczyli w niej niemal wszyscy uczniowie z VA. Muzykę, do której świetnie się bawiliśmy, przygotował Adrian. Dziewczyny z kolei przygotowały ciekawe i zabawne wróżby andrzejkowe. Dowiedzieliśmy się bardzo interesujących rzeczy, dotyczących naszej przyszłości, do których oczywiście podchodzimy z przymrużeniem oka, traktując to jako tradycję i zabawę. Dodatkową atrakcją było zamówienie pizzy i czekanie na nią prawie do końca dyskoteki, gdyż pan z pizzerii pomylił szkoły i nie mógł do nas trafić. Ostatecznie jednak najedzeni, wywróżeni, wybawieni  i bardzo zadowoleni udaliśmy się do domów.

Więcej artykułów…

Patron szkoły

Sukcesy

Promocja zdrowia

Kalendarz roku

Podręczniki

Panel logowania

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś63
mod_vvisit_counterWczoraj376
mod_vvisit_counterTen tydzień709
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2946
mod_vvisit_counterTen miesiąc7769
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc15467
mod_vvisit_counterRazem1093523

Online (ostatnie 20 min.): 6
Twój IP: 3.239.233.139
,
Data: 26 Sty 2021