Ogromną zaletą lekcji było to, że uczniowie mogli nie tylko obejrzeć mundury i broń, ale również przebrać się za polskich żołnierzy z okresu kampanii wrześniowej czy z Armii Krajowej, za radzieckich NKWD - zistów  oraz za niemieckich SS – manów czy żołnierzy Wermachtu. Mogli brać udział w mini -  rekonstrukcji ataku Niemiec i Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 r. czy wybuchu Powstania Warszawskiego w 1944 r. Na własne oczy zobaczyli również różne rodzaje broni z tamtego okresu, ale również mogli sami ją obsługiwać. Dlatego też lekcja bardzo się uczniom podobała i niezbyt chętnie opuszczali salę gimnastyczną, gdzie ona się odbywała, zadając prowadzącym bardzo wiele pytań, dotyczących powyższych zagadnień.

Twój IP: 54.209.202.123
Data: 21 Sty 2019