Edukacja dzieci i młodzieży w zakresie wiedzy na temat choroby AIDS i wirusa HIV, jest ważnym zadaniem. Jak co roku aktywnie włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia AIDS. W tym celu w klasach VI, zostały przeprowadzone przez pedagoga szkolnego p. B.Biały, lekcje na temat tej choroby i osób nią zarażonych, były też omawiane prawa człowieka, szczególną uwagę zwrócono na prawa osób chorych na choroby zakaźne. Kolejnym etapem edukacji w tej dziedzinie było zorganizowanie Konkursu Wiedzy o AIDS dla uczniów klas VI, który odbył się w dniu 2.12.2016r...

Konkurs został zorganizowany we współpracy ze Strażą Miejską. W komisji sędziowskiej zasiedli: p.Lucyna Bąkowska i p.Beata Biały - organizatorki konkursu, oraz przedstawiciele Straży Miejskiej - p. Leszek Wajda  i p. Witold Mulczyński.

Do konkursu zgłosiło się 11 uczniów. Początkowo uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania test składający się z zadań zamkniętych i otwartych. Do drugiej, ustnej części konkursu przeszli ci uczniowie, którzy zdobyli największą liczbę punktów. Rywalizacja była bardzo zacięta, różnice punktowe były niewielkie, dopiero po dogrywce udało się wyłonić zwycięzców.
I miejsce zajął Michał Rajzer z klasy VI A
zajęła Oliwia Bak z klasy VI A
zajęła Paulina Kosicka z klasy VI B
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Komendanta Straży Miejskiej w Przemyślu.

Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, spisaliście się na 6!

Twój IP: 54.158.208.189
Data: 16 Paź 2018