Get Adobe Flash player

Symbole narodowe

Sport

Pedagog

Plan lekcji

Po lekcjach

26 kwietnia 2018r. nasza klasa udała się na spektakl „Skąd nasz ród” do Centrum Kulturalnego w Przemyślu. Aktorzy teatru ‘Artenes’ z Wrocławia, w humorystyczny sposób, przedstawili nam znane legendy takie jak: „O Piaście Kołodzieju”, „O Piaście, synu Chościska”, „Stara Baśń”, „O Popielu i Mysiej Wieży” lub „Polska Piastów”.Dzięki spektaklowi, przypomnieliśmy sobie, jakie były początki państwa polskiego oraz jakie wydarzenia i postacie historyczne są z nimi związane. Kostiumy aktorów, gra, śmieszne dialogi bardzo nam się podobały. To była nietypowa lekcja historii, której długo nie zapomnimy.

/Wojtek Skowronek/...

Więcej…

W dniu 23 marca 2018r. rozstrzygnęliśmy klasowy konkurs na NAJŁADNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ. Na konkurs wpłynęło 9 prac naszych koleżanek i kolegów. Prace wykonane zostały różnymi technikami. Wszystkie wymagały sporego wkładu pracy. Wystawione zostały w klasie anonimowo. W wyniku przeprowadzonego wśród nas głosowania pierwsze miejsce zdobyły pisanki wykonane przez Tosię Ciołczyk, drugie miejsce przypadło Wojtkowi Skowronkowi, a trzecie Paulinie Wójcik.

Zwycięzcy otrzymali nagrody, a pozostali uczestnicy drobne nagrody pocieszenia...

Więcej…

Praca plastyczna naszej koleżanki z klasy – Uli Klimczyk została nagrodzona w VII edycji konkursu „Dom moich marzeń” organizowanego przez Podkarpacką Okręgową Izbę Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. Konkurs kierowany był do uczniów klas czwartych z Rzeszowa, Krosna, Łańcuta i Przemyśla. Wzięło w nim udział 1307 uczniów z 24 szkół podstawowych. Prace mogły być wykonane indywidualnie lub zespołowo. Na konkurs wpłynęło 456 prac. Ula jest jedną z pięciu osób i jedyną z Przemyśla, którym jury konkursu przyznało nagrody główne.  Oprócz nich przyznano jeszcze 45 wyróżnień indywidualnych oraz 5 wyróżnień dla klas.

Laureatce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów...

Więcej…

W dniu 22 marca 2018r. (to u nas taki nieco spóźniony pierwszy dzień wiosny) wybraliśmy się do kina Helios na film „Cudowny chłopak”. Do kina pojechaliśmy autobusem 01. Przed wejściem zaopatrzyliśmy się w popcorn, colę i inne smakołyki, a następnie zajęliśmy miejsca w sali kinowej. Film oglądała tylko nasza klasa. Miał on wielkie walory edukacyjne. Opowiada historię 10-letniego Auggiego, niezwykle inteligentnego chłopca, pasjonata „Gwiezdnych wojen”, marzącego o podróży w kosmos. Dla chłopca nie ma niczego bardziej niezwykłego niż "zwykły dzień w szkole". Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, przeszedł dwadzieścia siedem operacji, które nie zdołały zmienić jego wyglądu na tyle, żeby nie wyróżniał się spośród innych.  Dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak zaczynając 5 klasę w „normalnej szkole”, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia jednak, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz "dziwadłem". Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko się zmienia, gdy jedna z uczennic - urocza Summer dostrzega w Auggiem coś więcej niż nietypowy wygląd. Wystarczy jeden przyjazny gest, jedna pomocna dłoń, by obudzić w Auggiem siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym.

Film bardzo nas wzruszył. W trakcie seansu kilkakrotnie pociekły nam z oczu łzy...

Więcej…

16 stycznia 2018r. wraz z innymi klasami czwartymi byliśmy w Centrum Kulturalnym na spektaklu „W pustyni i w sieci”. Spektakl wystawiał Wrocławski Teatr Edukacji. 
Przedstawienie miało charakter profilaktyczno-edukacyjny. To historia rodzeństwa, które za sobą nie przepada. Nieoczekiwanie brata i siostrę zbliża wspólna, niebezpieczna i pełna wrażeń przygoda. Ona – miłośniczka książek, stroniąca od komputera, on – zapaleniec wirtualnej rzeczywistości, uważający lektury za nudny przeżytek. Niełatwa sytuacja, w której znajdują się bohaterowie, umacnia łączącą ich rodzinną więź, z której dotychczas, z powodu braku porozumienia, nie zdawali sobie sprawy. Sztuka przez cały czas trzymała nas w napięciu, była pełna zagadek i humoru. Dzięki barwnym kostiumom i efektom specjalnym była ciekawym widowiskiem. Uświadomiła, jak można mądrze wykorzystać zdobytą wiedzę i nie wpaść w cywilizacyjne pułapki współczesnego świata, które niesie ze sobą Internet i gry komputerowe.

Więcej artykułów…

Patron szkoły

Sukcesy

Promocja zdrowia

Kalendarz roku

Podręczniki

Panel logowania

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś76
mod_vvisit_counterWczoraj115
mod_vvisit_counterTen tydzień432
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień1177
mod_vvisit_counterTen miesiąc5016
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc6211
mod_vvisit_counterRazem760485

Online (ostatnie 20 min.): 6
Twój IP: 54.80.58.121
,
Data: 26 Wrz 2018