Get Adobe Flash player

Symbole narodowe

Sport

Pedagog

Plan lekcji

Po lekcjach

W czwartek, 6 grudnia, obchodziliśmy przemiły dzień, a mianowicie Mikołajki klasowe. Tego dnia, każdy miał szansę poczuć się Mikołajem i sprawić radość koleżance lub koledze z klasy. Kilka tygodni wcześniej, losowaliśmy numerek przypisany chłopcu lub dziewczynie i nie wiedzieliśmy dokładnie, komu kupujemy prezent. Mikołajki odbyły się na jednej z ulubionych lekcji uczniów, na zajęciach z wychowawcą. Prezenty były bardzo przemyślane a niektóre zaskakujące. Nawet kilka osób mówiło, że to najlepszy dzień w ich życiu. Bez wyjątku, każdy uczeń Va wychodził z klasy z uśmiechem na twarzy.

Mamy nadzieję, że takich wesołych i miłych  dni w szkole będzie więcej.

/Wojtek Skowronek/...

Więcej…

Noc z 9 na 10 listopada 2018 r. była dla uczniów klasy Va wyjątkowa. Nasza wychowawczyni p. Elżbieta Gąska zorganizowała nam noc filmową.  To spotkanie, było świetną okazją do obejrzenia ciekawych filmów w gronie przyjaciół, do integracji naszej klasy, jak również do sprawdzenia naszej zaradności w warunkach poza domem.

Tego wieczoru, obejrzeliśmy m.in ekranizację lektury szkolnej  pt. „Tajemniczy ogród”, film animowany „Koralina i tajemnicze drzwi” oraz śmieszną „Potworną rodzinkę”. Dobry humor nam dopisywał, mimo tego, że musieliśmy  wcześnie rano nauczyć się szybkiego składania śpiworów. Dziękujemy za opiekę naszej pani wychowawczyni oraz trójce rodziców naszych uczniów.

Taką noc filmową koniecznie musimy powtórzyć

/Wojtek Skowronek/

...

Więcej…

26 kwietnia 2018r. nasza klasa udała się na spektakl „Skąd nasz ród” do Centrum Kulturalnego w Przemyślu. Aktorzy teatru ‘Artenes’ z Wrocławia, w humorystyczny sposób, przedstawili nam znane legendy takie jak: „O Piaście Kołodzieju”, „O Piaście, synu Chościska”, „Stara Baśń”, „O Popielu i Mysiej Wieży” lub „Polska Piastów”.Dzięki spektaklowi, przypomnieliśmy sobie, jakie były początki państwa polskiego oraz jakie wydarzenia i postacie historyczne są z nimi związane. Kostiumy aktorów, gra, śmieszne dialogi bardzo nam się podobały. To była nietypowa lekcja historii, której długo nie zapomnimy.

/Wojtek Skowronek/...

Więcej…

W dniu 17.10.2018 r. wraz z uczniami pozostałych klas piątych naszej szkoły uczestniczyliśmy w lekcji multimedialnej zakończonej projekcją filmu na podstawie naszej lektury „Ania z Zielonego Wzgórza”. Cała impreza odbyła się w CK w Przemyślu. Podczas lekcji: poznaliśmy różnice między ekranizacją a adaptacją, dowiedzieliśmy się, czym jest scenopis, które z naszych ulubionych filmów są adaptacjami książek oraz że można zekranizować sztuki teatralne, komiksy, a nawet gry i klocki, zobaczyliśmy, jak wygląda praca nad adaptacją lektur szkolnych i przekonaliśmy się, dlaczego filmem nie można zastąpić czytania książki.

Po lekcji odbyła się projekcją filmu. Choć wiele osób twierdzi, że książka, czy film są „dziewczyńskie” – podobał się nam wszystkim.

W dniu 23 marca 2018r. rozstrzygnęliśmy klasowy konkurs na NAJŁADNIEJSZĄ PISANKĘ WIELKANOCNĄ. Na konkurs wpłynęło 9 prac naszych koleżanek i kolegów. Prace wykonane zostały różnymi technikami. Wszystkie wymagały sporego wkładu pracy. Wystawione zostały w klasie anonimowo. W wyniku przeprowadzonego wśród nas głosowania pierwsze miejsce zdobyły pisanki wykonane przez Tosię Ciołczyk, drugie miejsce przypadło Wojtkowi Skowronkowi, a trzecie Paulinie Wójcik.

Zwycięzcy otrzymali nagrody, a pozostali uczestnicy drobne nagrody pocieszenia...

Więcej…

Więcej artykułów…

Patron szkoły

Sukcesy

Promocja zdrowia

Kalendarz roku

Podręczniki

Panel logowania

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś32
mod_vvisit_counterWczoraj138
mod_vvisit_counterTen tydzień669
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień728
mod_vvisit_counterTen miesiąc1474
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc4576
mod_vvisit_counterRazem771913

Online (ostatnie 20 min.): 2
Twój IP: 52.91.185.49
,
Data: 14 Gru 2018