Get Adobe Flash player

Symbole narodowe

Sport

Pedagog

Plan lekcji

Po lekcjach

Praca plastyczna naszej koleżanki z klasy – Uli Klimczyk została nagrodzona w VII edycji konkursu „Dom moich marzeń” organizowanego przez Podkarpacką Okręgową Izbę Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. Konkurs kierowany był do uczniów klas czwartych z Rzeszowa, Krosna, Łańcuta i Przemyśla. Wzięło w nim udział 1307 uczniów z 24 szkół podstawowych. Prace mogły być wykonane indywidualnie lub zespołowo. Na konkurs wpłynęło 456 prac. Ula jest jedną z pięciu osób i jedyną z Przemyśla, którym jury konkursu przyznało nagrody główne.  Oprócz nich przyznano jeszcze 45 wyróżnień indywidualnych oraz 5 wyróżnień dla klas.

Laureatce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów...

Więcej…

16 stycznia 2018r. wraz z innymi klasami czwartymi byliśmy w Centrum Kulturalnym na spektaklu „W pustyni i w sieci”. Spektakl wystawiał Wrocławski Teatr Edukacji. 
Przedstawienie miało charakter profilaktyczno-edukacyjny. To historia rodzeństwa, które za sobą nie przepada. Nieoczekiwanie brata i siostrę zbliża wspólna, niebezpieczna i pełna wrażeń przygoda. Ona – miłośniczka książek, stroniąca od komputera, on – zapaleniec wirtualnej rzeczywistości, uważający lektury za nudny przeżytek. Niełatwa sytuacja, w której znajdują się bohaterowie, umacnia łączącą ich rodzinną więź, z której dotychczas, z powodu braku porozumienia, nie zdawali sobie sprawy. Sztuka przez cały czas trzymała nas w napięciu, była pełna zagadek i humoru. Dzięki barwnym kostiumom i efektom specjalnym była ciekawym widowiskiem. Uświadomiła, jak można mądrze wykorzystać zdobytą wiedzę i nie wpaść w cywilizacyjne pułapki współczesnego świata, które niesie ze sobą Internet i gry komputerowe.

Kilka dni po Święcie Zmarłych, a równocześnie kilka dni przed Świętem Niepodległości  -  9.XI.2017r. uczniowie klasy IV A odwiedzili Cmentarz Zasański. Celem naszego wyjścia było zapalenie zniczy (a tym samym wyrażenie szacunku) na grobach żołnierzy polskich, poległych w I wojnie światowej, której koniec przyniósł Polsce upragnioną niepodległość. Po 123 latach zaborów kraj nasz powrócił na mapy Europy.  Zapaliliśmy także znicze na grobach żołnierzy austro – węgierskich poległych w trakcie I wojny światowej. Odwiedziliśmy także groby bliskich kilku uczniów naszej klasy. Był to grób taty Kingi, a także grób siostrzyczki Kuby.

Z „językiem na brodzie” wracaliśmy do szkoły, gdyż uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wybierali się do kina.

Tegoroczne mikołajki spędziliśmy w kinie. Pod opieką wychowawczyni – p. Elżbiety Gąski i mamy naszej koleżanki – p. Moniki Turzyńskiej wybraliśmy się do kina Helios na film pt. „Coco”.  Przed seansem zaopatrzyliśmy się w popcorn, colę i inne smakołyki. 
Bohaterem filmu jest dwunastoletni Miguel, a akcja osadzona jest w rzeczywistości meksykańskiej. W rodzinie chłopca od pokoleń muzyka jest zakazana, a kolejne pokolenia zajmują się wyrobem obuwia. Jednak on marzy, by pójść w ślady swojego idola, wielkiego muzyka Ernesta de la Cruza. Zdesperowany chce udowodnić światu swój talent, a to – za sprawą serii dziwnych wydarzeń – doprowadzi go do niezwykle kolorowej Krainy Umarłych. Po drodze spotyka oszusta Hectora. Miguel znajduje w nim przyjaciela i razem odkrywają rodzinne tajemnice chłopca.

Film podobał się wszystkim, na koniec nawet nas rozczulił i niektórym pociekły z oczu łzy. Pomimo niesprzyjającej pogody na zewnątrz humory nam wszystkim dopisywały.

18 maja 2017 r., w Wadowicach odbył się XVII Ogólnopolski Zlot Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II, z okazji 97 rocznicy Jego urodzin. Podczas Zlotu, nastąpiło rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego: „List do Ojca Św. Franciszka, jako odpowiedź na Jego apel, aby wstać z kanapy i podjąć się apostolstwa”.
Laureatką okazała się uczennica kl. III a naszej szkoły, Maja Zaleszczyk, która zajęła I miejsce, spośród uczestników z różnych stron Polski, oraz zdobyła I nagrodę.

Bardzo się cieszymy i serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

Więcej artykułów…

Patron szkoły

Sukcesy

Promocja zdrowia

Kalendarz roku

Podręczniki

Panel logowania

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś60
mod_vvisit_counterWczoraj176
mod_vvisit_counterTen tydzień337
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień1614
mod_vvisit_counterTen miesiąc4155
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc9608
mod_vvisit_counterRazem730444

Online (ostatnie 20 min.): 3
Twój IP: 54.198.195.201
,
Data: 20 Mar 2018