Get Adobe Flash player

Symbole narodowe

Sport

Pedagog

Plan lekcji

Po lekcjach

Klasa I

  1. wrzesień - Maria Kownacka Plastusiowy pamiętnik
  2. październik - Joanna Papuzińska Nasza mama czarodziejka
  3. listopad - Grzegorz Kazdepke Ostrożnie! Wszystko co powinno wiedzieć dziecko, żeby mogło bezpiecznie bawić się w domu
  4. grudzień - Anna Onichimowska Zasypianki na każdy dzień
  5. styczeń - Charles Perrault Bajki
  6. luty - Grzegorz Kazdepke Detektyw Pozytywka
  7. marzec - Elżbieta Zubrzycka Powiedz komuś!
  8. kwiecień - Roksana Jędrzejewska-Wróbel Królewna
  9. maj -Jan Brzechwa Brzechwa dzieciom

10. czerwiec - Dorota Gellner Zwariowane podwórko

Klasa II

  1. wrzesień - Hugh Lofting Doktor Dolittle i jego zwierzęta
  2. październik - Wanda Chotomska Pięciopsiaczki
  3. listopad - Kornel Makuszyński, Marian Walentynowicz 120 przygód Koziołka Matołka
  4. grudzień - Michał Rusinek Wierszyki domowe
  5. styczeń - Hans Christian Andersen Baśnie, Królowa Śniegu
  6. luty - Alina i Czesław Centkiewiczowie Zaczarowana zagroda
  7. marzec – Anna Mikita Różne sposoby na wredne choroby
  8. kwiecień -Anna Mikita Bajki w zielonych sukienkach
  9. maj - Alan Alexander Milne Kubuś Puchatek

10. czerwiec -Julian Tuwim Wiersze dla dzieci (np. Lokomotywa, Pan Maluśkiewicz, Słoń Trąbalski, Zosia Samosia, Rzepka)

Klasa III

  1. wrzesień – Paweł Beręsewicz Czy wojna jest dla dziewczyn?
  2. październik – Nela Śladami Neli. Przez dżunglę, morza i oceany
  3. listopad  - Barbara Tylicka Polskie miasta w baśniach i legendach
  4. grudzień – 12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach
  5. styczeń – Barabara Gawryluk Mali bohaterowie
  6. luty – Agnieszka Frączek Dobre obyczaje, czyli w lekkim tonie o bon tonie
  7. marzec – Renata Piątkowska  Z przysłowiami za pan brat
  8. kwiecień – Dororta Sumińska Dlaczego oczy kota świecą w nocy?
  9. maj – Elżbieta Zubrzycka Marudek i Pogodek na wakacjach, czyli jak być szczęśliwym

10.  czerwiec – Martyna Wojciechowska Dzieciaki świata

Klasa IV

  1. Jan Brzechwa Akademia Pana Kleksa
  2. Carlo Collogi Pinokio
  3. Astrid Lindgren Bracia Lwie Serce
  4. Clive Staples Lewis Opowieści z Narnii – Lew, czarownica i stara szafa
  5. Anna Onichimowska Daleki rejs

Klasa V

  1. Mity i legendy
  2. Ferenc Molnar Chłopcy z Placu Broni
  3. Frances Hodgson Burnett Tajemniczy ogród
  4. Henryk Sienkiewicz W pustyni i w puszczy
  5. Roald Dahl Charlie i fabryka czekolady
  6. Dorota Terakowska Władca Lewawu

Klasa VI

  1. Irena Jurgielewiczowa Ten obcy
  2. Kornel Makuszyński Szatan z siódmej klasy
  3. Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza
  4. Henryk Sienkiewicz W pustyni i w puszczy
  5. John Ronald Reul Tolkien Hobbit, czyli tam i z powrotem

 

Lektury dodatkowe :

  1. 1. Elżbieta Zubrzycka O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów
  2. Elżbieta Zubrzycka Słup soli
  3. Leo Buscaglio Jesień liścia Jasia
  4. Grzegorz Kasdepke Coto znaczy
  5. Grzegorz Kasdepke Ostrożnie
  6. Marek Kamiński Marek – chłopiec, który miał marzenia
  7. Krystyna Drzewiecka Piątka z zakątka
  8. 8. Astrid Lindgren Dzieci z Bullerbyn
  9. Edmund Niziurski Sposób na Alcybiadesa

10. Alan Aleksander Milne Kubuś Puchatek

 

Patron szkoły

Sukcesy

Promocja zdrowia

Kalendarz roku

Podręczniki

Panel logowania

Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDziś63
mod_vvisit_counterWczoraj170
mod_vvisit_counterTen tydzień353
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień1083
mod_vvisit_counterTen miesiąc2229
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc5552
mod_vvisit_counterRazem763250

Online (ostatnie 20 min.): 3
Twój IP: 54.158.208.189
,
Data: 16 Paź 2018